Hogyan történik a kezelés?

A kezelés masszázságyon, kényelmes, könnyű ruházatban történik (váltóruhaként akár hozható is). Csak a zoknit kell levenni hozzá, emiatt higiéniai okokból célszerű előtte lábat mosni vagy nedves törlőkendővel a lábat felfrissíteni. Erre természetesen a helyszínen is van mód.

A kezelés előtt legalább 1 órával már ne étkezzünk, főleg komolyabb mértékben ne, mert a teli gyomor számára  a mozgatás zavaró és kényelmetlen lesz, vagy akár rosszullétet is okozhat.


A kezelés időtartama egyéntől függően 50-60 perc, amit megelőz kb. 10 perc ráhangolódás, beszélgetés, majd a végén szintén szükséges 10-15 perc, amíg a kellemes, módosult tudatállapotból újra visszajutunk az éber tudat szintjére.

Kinek és mikor ajánlott?

Mai rohanó világunkban kivétel nélkül mindannyiunkat érnek olyan hatások, melyek hosszú távon gyengítik egészségünket, ezért egészségmegőrzés céljából mindenkinek hasznos, kortól függetlenül.        

Aki nem küzd semmilyen problémával, az is élvezi a kezelés nyújtotta "teljes kikapcsoltság" állapotát. Teljesül a mindenkiben meglévő vágyódás a törődésre, emberi közelségre. Kismamák is nyugodtan igénybe vehetik panaszmentes terhesség esetén.


Az alább felsorolt panaszok fennállása esetén kiegészítő és támogató terápiaként ajánlható:   

                                
- pszichoszomatikus eredetű panaszok, túlterheltség, stressz
- félelmek oldásában, a pánikbetegség, a depresszió gyógyításában
- álmatlanság, káros szenvedélyektől való függőségek esetén
- izületi fájdalmak (időseknek különösen ajánlott, "olajozza" az izületeket)
- viselkedési zavarok, tanulási nehézségek

A Holistic pulsing nem tudja és nem is kívánja az orvoslást helyettesíteni, de a panaszok csökkentésében meglepő sikereket képes elérni. Panaszok esetén célszerű többször, 8-10 napos szünetekkel igénybe venni. A szünetre azért van szükség, hogy a szervezet - öngyógyító képessége által - a felszínre került testi vagy lelki tüneteket egyensúlyba hozhassa.    




Mikor nem ajánlott?

Mint a legtöbb masszázsnál, itt is vannak olyan okok vagy állapotok, amelyek fennállása esetén a masszázs nem ajánlott. Ilyen pl. a magas láz, erős menzesz, méhen kívüli terhesség, mélyvénás trombózis, heveny visszérgyulladás, szív- és érrendszeri problémák, gombás vagy fertőző bőrbetegség, törés, nyílt seb. Műtét és kemoterápia után 4-6 hétig szintén nem ajánlott.